Psicoblock Master Series A Coruña 2019 (resume)

O pasado fin de semana do 4/5/6 de outubro, StreetGames encheu O Parrote, na Marina da Coruña con exposicións e obradoiros de deportes urbanos.
 
E a escalada tivo un lugar privilexiado co Psicobloque Master Series By Cabreiroá
 
Nela participaron algúns dos mellores escaladores/as do mundo 18 escaladores/as de 11 nacionalidades diferentes.
 
Houbo un OpenBlock, onde participaron 41 escaladores e escaladoras, que tamen foi internacional coa participación dunha rapaza checa que cursa estudios na Coruña.
 
E contou con equipadores de luxo: Daila Ojeda, Sergio Pastor, Nacho Sánchez.
 
Gañadoras: Araceli Vale (Pontevedra), Lucia Sousa (Ourense), Matgaxova Barbora (Checa).
 
Gañadores: David Fernández (Asturias), Javier Martínez (Asturias), Adrián Álvarez (Santiago)
 
Na proba do lanzamento do xamón, gran éxito de asistencia, patrocinada por Torres Nuñez o xamóns foron para Adrián Álvarez de Santiago e Rafa Chavería de Madrid.
 
Pola noite o Psicoblock Master Series By Cabreiroá foi un éxito de público con todo o mundo disfrutando do gran espectáculo de duelos, cos resultados:
 
Categoría masculina
 
1.- Anthony Gullsten (Finlandia)
2.- Nils Favre (Suiza)
3.- Jonás Winter (Alemania)
 
Categoría femenina
 
1.- Julija Kruder (Eslovenia)
2.- Svana Bjarnason (Francia)
3.- Anna Afra Hoenig (Alemania)
 
O domingo o espectáculo correu a cargo das/os aficionados/as que puideron probar o muro do Psicoblock.
 
O domingo tamén houbo talleres para os máis pequenos no muro de OpenBlock, onde más de 100 rapazes/as probaron o muro, onde distribuíronse agasallos aos participantes, algúns da man de Filipe Camargo.
 
Dende a AMI queremos agradecer la colaboración dos xuices: Alberto Suárez, German, Juan Valdés, Juan Goyanes, Ricardo Fraga, Félix Criado, David Moran. E de Román, Carlos Perez, Jaime Ponce
 
 
Grazas a Street Games e especiamente a Finuco por traer un event destas dimensións a nosa cuidade .
 
Moitas grazas tamén a xente de Desnivel por retransmitir todo o evento: