Resultados I Maratón AMI

Primeiro dar as grazas a todos os que asistiron á 1ª Maratón de escalada da Sala de Bloque da AMI.

Debemos agradecer a todos os que nos apoiaron nesta gran aventura:
Félix “el carpintero”, Finuco, que colaborou con nós desde o principio, proporcionounos moitos materiais necesarios para a Sala. Os colaboradores habituais da nosa escola como Cume Norte, Rgrip, Concello da Coruña, a Fundación Emaclsa e a Diputación da Coruña e Hueko Presas quiso axudarnos neste caso

Grazas aos membros da AMI que colaboraron de xeito desinteresado, pintando, poñendo as arañas, algunha cousa da electricidade: Tono, Nacho, Jaime, Alumudena, Fuco, Iñigo, Elena, Fran, Pedro, Ernesto, Anxa, Jaime, Victoria, Marlem ; aos nenos da escola da AMI: Álvaro, Miguel, Martí, Javi, Grazas a todos

A Jesús Carnota polos carteis, a Ricardo polo apoio informático, e os montadores David Moran e Fausto Blanco.

Esforzámonos moito por tratar de organizar unha proba aseitada para todas/os escaladoras/es , tanto adultas/os como nenas/os, e que puidesen gozar de escalada.

Fomos uns cen practicantes, de todas as idades e de todos os niveis.
Cremos que foi unha boa experiencia, pero hai que facer autocrítica e neste sentido comprometémonos a mellorar algúns aspectos:
Os nenas/os deben estar mellor atendidos. Estabamos preocupados pola masificación, por iso citamos aos adultos máis tarde e agora pensamos que sería bo ter algúns voluntarios para asesorar e axudar aos nenas/os máis novos.

Aínda que equipamos 55 pasos de bloque para a ocasión, e moitos foron de dificultade moderada, hai que pensar na altura dos nenos para que gocen máis.

Non tivemos ningún fotógrafo do evento e agora botamos en falta un bo informe fotográfico.


Continuaremos traballando coa idea de que todas/os poidan gozar de escalada na nosa sala.
Moitas grazas

Clasificación
Sub 12

  1. Martín Ferreiro
  2. Javier Gento
  3. Manuel Graña

Sub 18

  1. David Álvarez
  2. Xoel García
  3. Xavier Carballo

Adultas femenina

  1. Paula Blanco
  2. Thais López
  3. Marta López


Adultos masculino

  1. Adrian Vázquez
  2. Jacobo Pérez
  3. Miguel Bernal